Hava durumu yağmurlu da, karlı da olsa, hiçbir şey bizim koşmamızı engelleyemez. Koşu hocalarına, fitness uzmanlarına ve yağmurda koşmak konusunda tecrübeli olanlara sorduk, sizin için 15 ipucu aldık.

 

1. Görüş açınızı kısıtlayarak kavşaklarda ve yol geçişlerinde tehlikeli olabileceği için kapşonlu giymeyin.Yağmurda Koşmak

 

2. Eğer doğru müziği dinliyorsanız, yağmurda koşmak sizi bir aksiyon filmi kahramanı, bir rocky gibi hissettirebilir.

Yağmurda Koşmak

 

3. Eve döndüğünüzde ıslak ayakkabılarınızı ve çoraplarınızı üstüne koymak için kapıyı açınca mümkün en yakın yere gazete serin. Eğer koşuya evden direk çıkmıyorsanız yanınıza kuru havlu ve giyisiler alın ki arabanızı sırılsıklam etmeyin.

 

4. Yağmurlu havalarda görüş netliği pek iyi olmaz. Eğer hava kapalı ve yağmur yağmaya devam ediyorsa dikkat çekecek, hatta parlak giyisiler giymeniz sürücülerin sizi fark etmesini sağlayacak. Yağmur durduğunda katlanıp cebe girebilen çok hafif ve parlak yağmurluklar mevcut bunları kullanabilirsiniz.

 

5. Derimiz su geçirmezdir fakat ne olursa olsun koşudan sonra duş alın.

 

6. Yağmur her kilometre için koşu sürenizi 2 dakika kadar uzatabilir. Yağmurlu havaları hızınızı artırmak için değil de dayanaklılığınızı ve yağmura direncinizi artırmak için kullanın.

Yağmurda Koşmak

 

7. Hafif ve hava alabilen bir ceket giyin. Yine aynı şekilde yere iyi tutuş sağlayacak, kaymayacak bir ayakkabı giyin ki su birikintilerine istediğiniz gibi girip çıkın, etrafa su sıçratın ve yağmurda koşmanın eğlencesine varın.

Yağmurda Koşmak

 

8. Eve döndüğünüzde hakettiğiniz sıcak duşa odaklanın. Öğleden sonranızı kanepeye uzanmış şekilde sıcak çayınızı içerek geçirmeyi kesinlikle hakkettiniz.

 

9. Çok fazla su emmeyecek ince çoraplar tercih edin ki çoraplarınız sırılsıklam olup ayaklarınıza fazladan ağırlık yapmasın.

Yağmurda Koşmak

 

10. Telefonlar su geçirmez değil ! Telefonunuzu, anahtarlarınızı ve diğer önemli eşyalarınızı taşımak için su geçirmeyecen bel çantası kullanabilirsiniz. Tabi normalde biz koşarken ağırlık yapmaması için yanımıza fazla şey almamayı tercih ediyoruz.

 

11. Eğer kayma riski olan yollar ve yamaçlar varsa güzergahınızı değiştirin.

Yağmurda Koşmak

 

12. En zoru başlangıç. Adımınızı atıp biraz ıslandığınızda zaten ıslandığınız için koşmaya devam ediyorsunuz ve inanın bu işin keyfi burda. Özgürce ıslanmak !

Yağmurda Koşmak

 

13. Eğer imkanınız varsa manzarası olan bir yerde koşun ve yağmurda çok daha güzel olduğunu görün. Eve döndüğünüzde tadı damağınızda kalacak.

Yağmurda Koşmak

 

DMCA.com Protection Status